top of page

İzmir İş Avukatı

İzmir avukat olarak iş mahkemesi avukatı, işçi avukatı, iş kazası avukatı ve iş davası avukatı hizmeti sunuyoruz.

Bir işçi ile işveren arasındaki ilişkilerin düzenlenmesini gerçekleştiren; işçilik ücretleri ve çalışma saatlerinin yasalara uygun şekilde düzenlenmesinden fesih sürecinin yönetilmesine, toplu iş sözleşmelerinden toplu işten çıkarılma süreçlerine kadar geniş alanda çalışan avukatlar, kişilerin ve kurumların hukuki danışmanlık sağlar. İş hukuku alanında ihtiyaç duyulan avukatlar, işçilerin ve işverenlerin haklarının savunulmasında rol oynar. Çalışmalarının büyük çoğunluğunu iş mahkemelerinde gerçekleştiren ve yasalar çerçevesinde tarafların hak kaybının ortadan kaldırılmasını sağlayan avukatlar, toplumda “İzmir işçi avukatı”, “İzmir iş hukuku avukatı”, “İzmir iş davası avukatı”, “İzmir iş avukatı” olarak bilinirler.


İzmir iş hukuku avukatları, çalışmaları kapsamında taraflara birçok hizmet sunarken dava ve arabuluculuk süreçlerinin de yönetilmesini sağlar. İş mahkemesi avukatlarının gerçekleştirdiği çalışmalar şu şekilde sıralanabilir:

 

  • İşe iade davalarının açılmasında İzmir iş mahkemesi avukatları hizmet sunar.

  • Haklı fesih, kıdem tazminatı ve ihbar tazminatı davalarında iş mahkemesi avukatları görev yapar.

  • Fazla mesai yapan ancak ücretini alamayan kişiler, İzmir iş mahkemesi avukatından hizmet alır.

  • İş kazalarında ve maddi - manevi tazminat süreçlerinde iş mahkemesi avukatları çalışma gerçekleştirir.

  • İzmir iş mahkemesi avukatı, hizmet tespit davasında ve kötü niyet tazminatı davasında gerçekleştirilecek çalışmaları üstlenir.

  • İşçi ve işveren uyuşmazlıklarında çalışma yapan iş mahkemesi avukatları, sürecin doğru şekilde yönetilmesini sağlar.

  • Toplu iş sözleşmelerinin hazırlanması ve imzalanmasında iş mahkemesi avukatları hizmet verir.

  • İş sözleşmelerinin hazırlanmasında, özlük dosyalarının düzenlenmesinde ve şirket danışmanlıklarında İzmir iş mahkemesi avukatı çalışma gerçekleştirir.

Günümüzde en çok karşılaşılan davalardan biri olan iş davaları, özellikle bu tür dava süreçlerini birçok kez yöneten ve bu alanda uzmanlaşan avukatlar tarafından gerçekleştirilmesi ile kişilerin hak kayıplarının önüne geçilmekte, bu sayede kişilerin haklarını alabilmesi sağlanmaktadır.

bottom of page